Kінезіотейпування

Print this pagePrint this page

<strong>Kінезіотейпування</strong>

Одним з ефективних методів реабілітації 

при ДЦП, що з'явилися не так давно, є кінезіотейпування.

В нашому центрі ми використовуємо тількі найкращі тейпи світових виробників.

Кінезіо тейп - являє собою стрічку з тканини, на одну зі сторін якої нанесений спеціальний гіпоалергенний клей, завдяки чому, такий "пластир" надійно фіксується на поверхні шкіри.

Спочатку кинезіо тейпи використовувалися тільки в професійному спорті для фіксації травмованих суглобів або зв'язок спортсменів, і лише порівняно недавно їх почали успішно застосовувати при реабілітації дітей, хворих на ДЦП.

Принцип дії:

1)     Основною перевагою кінезіо тейпів є повна відсутність в них латексу, що дозволяє шкірі "дихати", а також особлива структура, подібна за своєю еластичністю з еластичністю до шкіри. Саме завдяки цим властивостям, правильно накладений кінезіотейп не тільки забезпечує підтримку ушкоджених суглобів і м'язових тканин, але і сприяє поліпшенню лімфотоку і кровообігу на травмованих ділянках тіла людини. При цьому рухи пацієнта жодним чином не обмежуються, а відмінній водостійкі якості тейпів дозволяють приймати душ або плавати в басейні, не знімаючи їх. У складі кінезіотейпів немає ніяких лікарських препаратів, їх дія заснована тільки на фізіологічному ефекті, при якому організм мобілізує власні ресурси для якнайшвидшого відновлення і реабілітації. Саме тому методика кінезіотейпування може успішно застосовуватися не тільки у дорослих, але і у дітей.

2)     Особливістю процедури кінезіотейпування при ДЦП є те, що тейпом фіксується певна ділянка навколо спастичного м’яза, що м’яко коригує рух дитини. При цьому даний метод боротьби з дитячим церебральним паралічем може спокійно поєднуватися з низкою інших комплексних реабілітаційних заходів, що застосовуються у разі ДЦП (масажем, електростимуляцією, гідромасажем).

Сьогодні тейпування при ДЦП тільки починає набирати популярність серед дитячих терапевтів і педіатрів. Проте вже зараз наявні дані свідчать про те, що завдяки такій методиці можна досягти відмінних результатів. 

 

Основним завданням методу кінезіотейпування при дитячому церебральному паралічі є забезпечення фізіологічної рухливості пошкоджених, в результаті недуги, суглобів і м'язових тканин. Іншими словами, накладення тейпів сприяє правильній (з анатомічної точки зору) фіксації суглобів, не обмежуючи при цьому їх рухливості.

До того ж така стрічка допомагає зменшити навантаження на спазмовані м'язові волокна і, одночасно, надати необхідний показник пружності паретичним м'язам. Все це, в сукупності, сприяє активації відновних процесів і більш впевненому контролю над рухами.

Індивідуальний підхід

ДЦП у кожної дитини індивідуальний, тому наші сертифіковані реабілітологи проводять процедуру кінезіотейпування. Вони правильно накладають тейпи, враховуючи при цьому анатомічні та фізіологічні особливості кожного пацієнта, а також специфіку і характер перебігу захворювання. 

Ефекти кінезіотейпування у дітей з церебральним паралічем: 

  • Поліпшення м'язової діяльності за рахунок зняття спазму одних м'язів і додання тонусу іншим. 
  • Усунення застійних явищ, поліпшення кровообігу, прискорення розсмоктування синців і усунення набряклості тканин. 
  • Поліпшення відтоку лімфи. 
  • Надання стабільності суглобам. 
  • Зменшення м'язової хворобливості. 
  • Збільшення витривалості організму при тренуваннях і гімнастиці.

 

З питань запису на реабілітацію і попередньої консультації, звертайтесь за телефоном: 

+380 (44) 587 87 67

 

Бажаєте щоб ми вам зателефонували? Для цього заповніть форму зворотнього зв'язку!

 

Ознайомитися з детальним переліком процедур та їх вартістю ви зможете на нашому сайті за посиланням Перелік процедур та їх вартість